Školní kolo recitační soutěže

Napsal uživatel Jana Veselá.

"Jako má meloun uvnitř sladkou dužinu

má český národ uměleckou družinu

Kdo stojí venku, i když mráz tam zebe?

Koho to nevzali mezi sebe?

Smích padá z oken do noci jak mana

na tenký zimníček Járy Cimrmana"

(Zdeněk Svěrák, Nepozvaný; Kabinet smíchu. Almanach literárního humoru)

Nejenom smích, ale i dobrá nálada a výborný přednes žáků doprovázel ve čtvrtek 9. ledna 2020 letošní školní kolo recitační soutěže.

V kategorii žáků 6. a 7. ročníku zaujala svým přednesem básně nejen vítězná Nela Gregušová (7. A), ale i další soutěžící, z nichž na ocenění nejvyšší dosáhly tyto žákyně:

Sára Chrenščová (6. B) - 2. místo

Nikol Kotlářová a Lucie Borková (7. A) - 3. místo.

Vítězkou kategorie žáků 8. a 9. ročníku se stala žákyně 8. A třídy Veronika Chamrádová, která svým osobitým básnickým projevem zaujala jak odbornou porotu (Mgr. Petr Opletal, Mgr. Nela Kabelková, Mgr. Jana Veselá), tak i ostatní soutěžící... a určitě by tento její výkon svým potleskem ocenil třeba i... slavný Chitussi!

"Chitussi, i ty tu jsi?

A ten s pentlí u krku?

To je Joža Úprků..."

Druhé místo s básní K. J. Erbena obsadila dvojice Niky a Niky (Hrabcová, Vevjorková) z 8. A a na 3. místě se s  Červeným květem Petra Bezruče umístila Kateřina Holešová z 9. A třídy.

Poděkování odborné komise patří nejen všem soutěžícím, ale také vyučujícím, kteří své žáky k soutěži připravovali.

Dnes má svátek: Soňa
Zítra má svátek: Taťána