skola2

Tisk
PDF

5.B

 

 DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN

Název třídy: 5.B
Stupeň
: 1. stupeň 
Třídní učitel: 
Mgr. Daniela Gregorová

2.B

 KONZULTAČNÍ HODINY

ÚTERÝ: 12:45 - 13:30

Čtvrtek: 7:00 - 7:45

Po předešlé domluvě kdykoliv.

 

10.10. POZOR ZMĚNA!!! TENTO PÁTEK 12. 10. PLAVEME!!!  

3.10. POZOR ZMĚNA!!!TENTO PÁTEK  5.10. PLAVEME!!!!! DĚTI SE BUDOU FOTIT, DOSTALY LÍSTEČKY NA FOCENÍ, KDO MÁ ZÁJEM PROSÍM VYPLNĚNÉ POŠLETE ZPĚT.

 

17.9.

 • 285 Kč za pracovní sešity vybírám do pátku 21.9. !!!
 • Do velkého sešitu geometrie A4 dokoupit lenoch, nejlepší je papírový.
 • Kontultační hodiny - na vrátnici by vás neměli pouštět za do třídy bez předešlé domluvy. Konzultační hodiny mám ráno ve čtvrtek od 7:00 - 7:45 a odpoledne v úterý od 12: 45 - 13: 30. Po předešlé domluvě je možné se sejít kdykoliv mimo konzultační hodiny i v pozdějších odpoledních hodinách.
 • V týdnu, kdy nemáme plavání, budeme mít v pátek 1 hodinu TV, donést úbor 

 


 

10.9.

 • Na pracovní sešity vybírám 285 Kč. (prvouka 82 Kč, čeština 89 Kč, matematika 1.díl 59 Kč, početníček 39 Kč, sešit slovníček do angličtiny 16 Kč). Čeština s prvoukou jsou na celý rok, v druhém pololetí budeme kupovat pouzet matematiku 2. díl a početníček.
 • Ve středu budeme mívat geomatrii - pravítko a tužka č.3
 • Tento pátek 14. 9. plaveme - 2 x jízdenka 
 • Na příští pátek 21. 9. si děti donesou knihu, kterou čtou nebo budou číst, nepřečtenou
 • Úkoly budu psát do záložky úkoly


 

4.9.

 • Zítra sportovní oblečení na venek - sportovní nábor na školním hřišti 
 • Prosím vypište dětem 1. stránku v žákovské knížky a na poslední stránku se školním řádem se podepište.
 • Lístečky s infrasaunou, prosím, vracet se zakroužkovanou možností souhlasím nebo nesouhlasím.
 • V záložce rozvrh hodin již máte napsaný pro tento školní rok, připomínám 1x za 14 dní plavání v pátek, po plavání budeme mít vždy ještě hodinu HV (učebnice a sešit si budou nechávat děti ve třídě).
 • Sešity si popíšeme a rozdáme zítra.
 • Zítra máme 1. VV, pokud nemáte ještě pomůcky, nevadí, stačí do dalšího týdne.
 • Učebnice, prosím, všechny obalit co nejdříve! Pokud budete kupovat obaly už teď, ještě děti dostanou čítanky, pracovní sešit do M, Jč, Prv - všechno velikostně odpovídá učebnici prvouky, dva sešity A4, obal velikosti A4 tedy nakupte 7 krát. Dále ještě dostanou pracovní sešit do Aj odpovídá rozměrově učebnici do Aj. Sešitů A5 na psaní bude 10.
 • Učebnice zkontrolujte, pokud je poničená a není to zapsané vzadu u jména, zítra dítě donese, napíšu do stavu učebnice, ať se na konci roku nedohadujeme, zda to bylo, nebylo a zbytečně neplatíte!
 • děti již mohou nosit jízdenky 10 min. na plavání, stejně jako loni, můžete dodat více jízdenek, prosím, jízdenky nejpozději před plaváním, NE ráno na srazu. DĚKUJI! 


 

31.8.

Připomínám, že od pátku 14. 9. budeme mít PLAVÁNÍ, prosím nejpozději do čtvrtku 13. 9. o potvrzení způsobilosti (děti, které mi nedávaly potvrzení v lednu, týká se to především dětí, které byly na škole v přírodě v 1. třídě), v pondělí rozdám opět potvrzení na saunování.

V pondělí 3. 9. budeme mít 2 vyučovací hodiny (s sebou přezůvky, psací potřeby, deníček), obědy od 11:00 do 12: 00 hod.

Úterý 4. 9. budeme mít 4 třídnické hodiny: podepisování sešitů, ROZDÁVÁNÍ UČEBNIC! - s sebou aktovky, obědy od 11:45 do 13:00 hod.

Středa 5. 9. dle rozvrhu (ještě upřesním, dotváří se kvůli plavání) S sebou SPORTOVNÍ OBLEČENÍ, na venkovním hřišti bude probíhat nábor do sportovního kroužku.

 


 

27. 8.

Vážení rodiče,

prázdniny nám utekly jako voda a nás čeká další školní rok, přeji nám všem, ať je vydařený a bezproblémový.

Seznam potřeb, na které jsem vybírala v květnu 180 Kč, najdete zde níže. Zaplacené pracovní sešity do angličtiny mám již u sebe. Na další pracovní sešity budu vybírat v průběhu září, ještě upřesním později. 

Prosím, aby děti měly tyto pomůcky:

pouzdro: péro (nejlépe i náhradní), tužka č. 1 nebo 2 a tužka č. 3 na rýsování, pastelky (základní barvy), fix na mazací tabulku, guma, strouhátko.

výtvarka: vodové barvy, kelímek na vodu, štětce - plochý a 3 velikosti kulatého, igelitový ubrus nebo jiná podložka na kreslení, HADŘÍK,  voskovky, tempery, suché pastely (stačí vše v základních barvách, malé balení), černá tuš, nůžky, lepidlo (v tubě, nejlépe zn. Kores, Herkules nebo Print).

další: blok (jakýkoliv sešit na soutěže atd.), pravítko (nedoporučuji ty gumové, sice se nezlomí, ale nerýsuje se s nimi nejlépe).

 


 

28.6.

Vážení rodiče,

zítra si děti musí vyklidit vše ze skřínek, skřínky nechají odemknuté a klíček si nechají u sebe. 

DŮLEŽITÉ!! : od 14.9. do 25.1. pokračujeme v plavání, prosím, vyřiďte si přes prázdniny potvrzení od lékaře na plaveckou výuku (děti, které mi donesly letos, nemusí, potvrzení má platnost rok, týká se to především dětí, které byly na škole v přírodě v 1. třídě).

Prosím, NEVYHAZUJTE pracovní sešit do češtiny 2. díl, budeme ho ještě používat. Děkuji.

PŘEJI VŠEM SVÝM ŽÁČKŮM KRÁSNÉ PRÁZDNINY!Poslední týden školy

V pondělí 25. 6. rozloučení s deváťáky + kino 60 Kč. Ráno jdou děti normálně do třídy, budeme odcházet spolu před půl 9. Návrat před 13:00 hod. (cesta tam pešky, cesta zpět tram - jízdenky koupím z vybraných peněz) S sebou batůžek, svačinu.

V úterý 26.6. POSLEDNÍ TERMÍN na odevzdání učebnic - prosím nemocné a zapomětlivé o vygumování a polepení. Rozdávání výkresů, dejte dětem velkou igelitovou tašku na výkrasy. 

Ve středu 27. 6. pojedeme do Jistebníku (40 Kč + 2x 30 min. jízdenky). Sraz 7:45, odchod 7:50, návrat cca v 12:15 - oběd stihneme.

Ve čtvrtek vzít si omalovánky, deskové hry,...

V pátek je pouze 1 vyučovací hodina, poté družina.

 

4.5.

Vážení rodiče,

ve čtvrtek dne 10.5. navštívíme taneční muzikál  KOČKY NA BRODWAYI v Domě kultury města Ostravy, vstupné je 50 Kč, budeme potřebovat 2x 30 min. jízdenku. První vyučovací hodinu se učíme Jč (učebnici a pracovní sešit si necháme ve středu ve škole) s sebou svačinu, pití, pouzdro, deníčky. Předpokládaný návrat je cca  v 12:30 hodině.

20.4.

Vážení rodiče, budeme vybírat peníze na školní potřeby a pracovní sešit do angličtiny na příští rok. Peníze na pracovní sešity do M, Jč a Prv budeme vybírat až na začátku září. Částku si můžete rozdělit, ale sdělte dětem nebo nejlépe napište do deníčku, za co platíte. Děkuji.              Školní potřeby 180 Kč vybíráme NEJPOZDĚJI do 15. 5., angličtinu 200 Kč NEJPOZDĚJI do konce května.

Seznam školních potřeb

Kancelářský papír     40 ks ...8,60 Kč

Náčrtkový papírA3    30 ks...21 Kč

Kreslící karton A3      50 ks...62 Kč

Barevná p. sada           2 ks...29 Kč

Sešit 5110                    1 ks...3,20 Kč

Sešit 524                       5 ks...18,15 Kč

Sešit 420                       1 ks...7,25 Kč

Sešit 544                       2 ks...11,60 Kč

Sešit 444                        1 ks...11,60 Kč

Notový sešit                   1 ks...6,80 Kč

11.1

Vážení rodiče, objednala jsem pracovní sešity na druhé pololetí, vybírám částku 140 Kč. (pracov.sešit matematika - 49 Kč, pracov. sešit jazyk český - 49 Kč, písanka - 18 Kč, matematické minutovky - 24 Kč.)

Plavání

Od 9.2. - 15.6 budeme chodit na plavání do ZŠ A. Kučery v Hrabůvce, plavat budeme v pátky 8:45 - 10:15, sraz budeme mít v 7:45 před školou, s sebou plavky, ručník, mýdlo v plastu, plavecké čepice dostanou. Prosím, zajistěte si a doneste posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pro plavecký výcvik (děti, které byly na škole v přírodě, ještě zjistím platnost posudků z loňska) a pošlete po dětech zpět souhlas či nesouhlas s infrasaunou. Děkuji.

 

Bezpečnost a hygienické zásady pro žáky, kteří se zúčastní výuky plavání v Plavecké škole

 

1.       Do prostoru šaten, sprch a bazénu je přístup bez doprovázejícího učitele zakázán.

 

2.       Po příchodu k překročné lavici se každý žák vyzuje, boty si vloží do vlastního igelitového sáčku a uloží do přidělené skříňky.

 

3.       Žáci nesmí mít s sebou nic ve skle.

 

4.       V šatně se každý žák svlékne, své věci si uloží na lavičku, připraví si plavky, ručník, mýdlo v plastu a vyčká dalších pokynů pedagogického doprovodu. Žáci plavecké čepice dostanou po rozdělení do skupin ve 4. lekci na základě jejich výkonosti.

 

5.       Před osprchováním jde každý žák na WC, sprchuje se bez plavek s použitím vlastního mýdla.

 

6.       Do bazénu je povolen vstup jen žákům naprosto zdravým.

 

7.       Plavecké výuky se nesmějí zúčastnit žáci postižení horečkou, zánětem očních spojivek, nakažlivými chorobami, kožními nemocemi – vyrážkami, koutky, opary, bradavicemi, osoby zahmyzené a žáci, jejichž některý člen rodiny je postižen infekční nemocí.

 • Žáci vyžadující zvýšený dozor (epilepsie, diabetes, srdeční nemoci aj.) se mohou zúčastnit plavecké výuky na základě lékařského potvrzení za doprovodu zákonného zástupce.

 

8.       Z důvodu zvýšené možnosti ohrožení zdraví nesmí mít žáci při výuce náramky, náušnice(mimo ty s pojistkou) , náhrdelníky, prsteny, ozdobné kroužky apod. Žáci, kteří jsou přítomni, ale výuky se nezúčastňují, musí být vhodně převlečeni.(sportovní oblečení)

 

9.       Hodina začíná a končí nástupem žáků. Do vody v bazénu jdou žáci jen na přímý pokyn vyučujícího lektora nařízeným způsobem.

 

10.    Do bazénu není dovoleno skákat, výjimku tvoří pouze plavecká výuka.

 

11.    Při plavecké výuce je nutno dodržovat veškeré nařízení a pokyny lektora plavání.

 

12.    Pokud žák potřebuje z nutných důvodů odejít z výuky (WC, nevolnost), musí uvědomit svého vyučujícího lektora a odchází s pedagogickým doprovodem. Poté se znovu osprchuje a vrátí se zpět do hodiny.

 

13.    Do vody je zakázáno, plivat, smrkat, močit nebo jiným způsobem ji znečišťovat.

 

14.    V celém prostoru plavecké učebny, sprch, WC a šaten je přísný zákaz běhání. Choďte pomalu a opatrně!

 

15.     Pomůcky pro výuku plavání se musí používat jen k účelům, pro které jsou určeny. Jiná manipulace je nepřípustná. Nesmí se s nimi házet, lámat je, trhat, okusovat apod.

 

16.    Po skončení výuky se žáci sprchují chladnější vodou (otužování) a po dokonalém osušení odcházejí do šaten, kde se obléknou. Podle pokynů pedagogického doprovodu odcházejí ze šaten do vestibulu k překročné lavici, kde si žáci obouvají obuv. Budovu plavecké učebny musí třída opustit nejpozději 30 min. po skončení vyučovací hodiny.

 

Seznamte, prosím, s těmito pokyny vaše žáky i jejich rodiče.  

 

4.1.

Vážení rodiče, dne 9.1. proběhnout od 16:30 konzultace o prospěchu a chování. Na vánočním jarmarku si děti vydělaly 450 Kč, pokud vás napadá, co za tuto částku pořídit, napište např. dětem do deníčku. Prosím, pořiďte dětem pravítka a ostrouhanou tužku č. 3. Děkuji. S pozdravem Kalinová


3.11.

Vážení rodiče,

v úterý dne 7.11. v 16:30 se konají třídní schůzky, budu se těšit na velkou účast. V pátek dne 10.11. se pojedeme podívat na výlov rybníku do Jistebníku. Sraz před školou bude již v 6:30, návrat cca v 11:40. Pojedeme tram na Svinov - 2x 30.min. jízdenku (děti, které byly na Dášence, donesou jen jednu, druhou mají u mě - nedostala jsem se ke cvakači na lístky). Ze Svinova pojedeme vlakem, jízdenka tam i zpět vyjde na 22 Kč. Účas je povinná, nikdo nesmí zůstat v jiných třídách. S sebou svačinu, pití a hlavně teplé oblečení. 

 Zdraví K. Kalinová

18.10.

Vážení rodiče,

připomínám divadlo dne v úterý 24. 10. (omlouvám se, dětem jsem včera napsala do deníčku špatné datum 26.). Jedeme do loutkového divadla na Dášenku, vybírám vstupné 60 Kč a 2x 30 min. jízdenku. Sraz u školy opět v 7:15.

Prosím, pořiďte dětem blok, náhradní sešit, papíry, používáme celkem často na soutěže.

Prosím prohlédněte dětem hlavy, ve škole je velký výskyt vší. Pokud objevíte, nechte dítě doma.

Děkuji. S pozdravem K. Kalinová


 

6.10.

V pondělí dne 9.10. proběhne na školním dvoře v 10:00 ukázka výcviku dravých ptáků, vstupné je 50 Kč, prosím donést nejlépe v pondělí. Děkuji. K. Jahnová 

Vážení rodiče,

dnes proběhla ve třídě beseda o třídění odpadů, paní ukázala dětem internetovou stránku s hrami a informacemi, na kterou se mohou podívat doma. Odkaz zde: http://www.tonda-obal.cz/. S pozdravem K. Jahnová 

Vážení rodiče,

společně jsme zvládli první měsíc školy, který byl rozjezdový a náročný pro nás všechny, oproti 1. třídě spousty sešitů, jiný systém, nová paní učitelka, nové aktivity. Doufám, že do konce října budeme s dětmi sehraný tým. Příští týden by měly dorazit pracovní sešity do matematikya prvouky, dětem se vše nevleze do složky, dávejte jim do složky jen sešity, učebnice mohou mít v aktovce. Stále nemají všechny děti základní potřeby pro výtvarku a pracovní činnosti a obalené učebnice. Již s předstihem Vám píši, že nás čeká další loutkové představení - Dášenka, a to v úterý 24.10., budeme tedy opět vybírat 60 Kč + 2krát 30 min. jízdenky, děti mohou již nosit. Chtěla bych Vás poprosit, aby děti donesly v pátek 6.10. knihu (knihu,kterou již čtou nebo se chystají číst, ne knihu, kterou mají přečtenou), budeme s ní pracovat. Pokud nemáte možnost, ráda půjčím své knihy. Knihu připomenu a zapíšu i do úkolů. S pozdravem K.Jahnová

 


 

Vážení rodiče,

v pátek dne 29.9.2017 je ředitelské volno, školní družina je v provozu. K. Jahnová


 

Vážení rodiče,

na těchto stránkách naleznete již rozvrh hodin, a také domací úkoly, které budu zapisovat vždy po vyučování. Po dětech budu vyžadovat, aby si je sami zapisovaly do deníčku, ale není vždy v mých silách, abych každý deníček zkontrolovala a doplnila. Deníčky (ty modré se školou) mám u sebe, v pondělí vrátím se zapsanými známkami. K. Jahnová

 


 

 Vážení rodiče,

V pátek 22.9 jedeme do Divadla loutek na Kocourka Modroočku. Vstupné je 60 Kč, na tramvaj budeme potřebovat 2 (půlhod.) jízdenky. Sraz před školou v 7.15. Do školy vzít svačinu, pití, kapesníky, pouzdro a čítanku.

Některé děti nemají obalené sešity, prosím doobalit.  Do pondělí by bylo dobré, aby děti měly základní pomůcky – nůžky, vodové barvy, štětce (1 tenčí, 1 plochý). Prosím, posílejte peníze na prac. sešity 205Kč.   Přeji hezký večer. K. Jahnová                                                                      

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

12.8.2017


Vážení rodiče a milé děti!

Od září budu učit nové děti v 1.B.
Vám, vážení rodiče, ještě jednou děkuji za spolupráci a přeji Vám ve výchově a vedení
Vašich dětí hodně trpělivosti, tolerance, pochopení a lásky.

Ve 2.třídě vás, milé děti, bude učit nová paní učitelka Klára Jahnová. Přeji vám všem,
aby se vám všechno dařilo, aby vám učení všeho nového šlo lehce a měly jste pěkné
známky.
A jelikož od září již budete druháci, tak si teď můžete s rodiči prohlédnout fotky
na zsjugoslavska-idnes.rajce.idnes.cz a zavzpomínat na 1. třídu.


Všem dětem přeji hezký zbytek prázdnin!

E.Kačníková
 

 

 

                        

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 174 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Zlata
Zítra má svátek: Andrea
Pozítří má svátek: Jonáš

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.