skola2

Tisk
PDF

 

DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN

Název třídy: 3.A
Stupeň: I. stupeň
Třídní učitel: Mgr. Ivan Hořčica

KONZULTACE : PO ÚT ST PÁ - 7,20-7,45 /   

ČT - 13,30-14,00 nebo po domluvě v odpolední čas /možno i distančně přes Zoom link/

" Horká linka" přímo do třídy (absence) - 605 062 413


 

  3.A

  2a

 

 

11.1.22 - konzultace k pololetní klasifikaci

Kdo má zájem o konzultace, potvrďte čas 16,30 / 16,45 / 17,00 / 17,15 / 17,30/ 17,45 v žákovské knížce, případně v elektronické žákovské či e-mailem. Já následně čas potvrdím podle zájmu o určitý čas. I.H.

11.1.22 - dopravní výchova

V úterý 11.1. jde 3.A na dopravní výchovu do školy  v Hrabůvce. Je nutné mít ODISku nebo kreditní jízdenku, přezůvky, prázdný sešit , pomůcky na psaní. Pokud by bylo vhodné počasí, byla by i praktická výuka. Odchod od školy v 7,50 , návrat do 12,35.


 


 

 

 

 

Přeji zdravý nový rok 2022 !

I.Hořčica


 

 


 

2.12.2021 Karanténa ve třídě / distanční výuka

Zdravím všechny z domu, dnes jsem se dozvěděl o karanténě pro třídu. Podle informací na webu školy či 

https://www.edu.cz/covid-ve-skolach-kdo-o-cem-rozhoduje/#narizeni-a-ukonceni-karenteny

to vypadá, že třída má být v karanténě týden po posledním styku s mou osobou (26.11.), tedy do 3.12.21. Pak test PCR anebo bez testu 2 týdny karantény. Jak to tedy bude s distanční výukou  nebo návratem do školy ?

Každopádně bych zkusil, zda bude fungovat ZOOMlink - zkoušel jsem jej se svým synem, fungoval, musíte však vědět heslo pro Zoom, s tím vám však neporadím. Každopádně budu na příjmu v pátek 3.12. v 8,00 do 9,00 (na vyzkoušení).

Dále bych i pro tento den zadal nějaké úkoly , aby děti měly práci v páteční dopoledne. sledujte web.

LINK ZOOm :

https://zoom.us/j/9810273798?pwd=azRHMTIrTzNsMlc3RGphbzQ1SVdtUT09 


Zdravím, držte se

I.Hořčica


 


 


KOUPĚ DÁREČKŮ - FOND SIDUS

Děti si mohou koupit magnetku+odznak za 40 Kč, hru Zelníčkovi + magnetku za 100 Kč.

 

https://www.fondsidus.cz/tom/5-PROJEKTY/5-Zakladni-skola

 


 

 

 

 

Hodnocení CHOVÁNÍ v ŽK

V žákovské knížce na str.12 bude každý měsíc BODOVĚ hodnoceno chování. Bodováno je vyrušování, nepořádnost, nepořádek, kázeňské prohřešky, pochvaly apod. Nejúspěšnější žáci získávají pochvalu za určitý měsíc. Žáci s nejvyšším počtem bodů naopak budou pokáráni (napomenutí,důtka).

 


 


Ozdravný pobyt HORNÍ BEČVA, chata UNIGEO (4.-8.10.2021)

 

https://horciv.rajce.idnes.cz/Horni_Becva%2Cchata_Unigeo/

 

4.10.2021

Počasí super,chata super,okolí super. Internet nesuper, takže ani nevím, co se podaří odeslat.

Dnes rozdělení pokojů,seznámení s okolím,zařazení dětí do 6 skupin na soutěže po celý pobyt. Děti se sžívají s režimem, jedny chtějí odpočívat, druhé vyvádět. Zatím žádný problém, až na maličkosti, jako že některé děti nemají papučky... V úterý jdeme na celodenní výlet na Soláň, tak jsem zvědav , kolikrát budeme slýchat "kdy už tam budem?" apod. - to ještě děti neví, že za to bude 20,30,40,50 dřepů...

Večer plný problémů typu kde mám hřeben, kde kartáček, kdy je snídaně, kde je záchod , proč si nemohu zařvat apod. Prostě první den. Než si zvyknou.

Na fotkách vidíte děti před chatou, boj o barvy skupin, představení skupin u přehrady H.Bečva. 

01 02 erv fial modr oran zel l

I.H.


 5.10.2021

Tak děti překvapily ! Byly skvělé, ušly trasu 16 km bez remcání, bez kdyužtambudem (tedy až na jednu výjimku - dítě plakající vždy, když šlo do kopce). Trasu H.Bečva - Kotlová - Soláň - Čarták jsme za skvělého počasí zvládli, děti chválíme, mohou být na sebe hrdy. Večer by měly být utahané, unavené, ale jako vždy jsme to my, dospěláci, co dětem v "rehabilitaci" nestačíme. Zároveň musíme konstatovat, že děti se už zklidnily, už více poslouchají nejen nás, ale i sebe ve skupinkách zcela neznámých spolužáků.

P1130010 P1130014

I.H.  

 

"Milá maminko,milí tatínku,dnes jsem ušla 16 kylometru na solani, a koupyla jsem si suvenyry, moc se mi to libilo a bolí me nohy. " /Linda/

"Ahoj mami je tu dobře v pondělí sme hrály hru ze zavazanyma nohama o to je asi vše, pošli mi dopis a prosím dej tam ňáke překvapení a v úterý jsem viděla přemka z mastršefa to je ten z dlouhíma vlasama a červením šátkem a zrovna tam natáčeli tak pápa maminečko." /Klára/

"Milá mami o milí tati mam vás ráda dnes deme na solaň a včera jsme hráli hri někere mě bavil a něktré ne jo a ušla sem 22 km a 34447 kroku 380 kcal a mam provás dárki moc sem stíska a líbilo abolí měnohí k snídani jsem měla křupinki z mlékem jo a soláň má 16-15 km.Moc semi stíska." /Elinka/

"Dnes jsme byli na solani a ušli jsme 16 kilometru moc se mi to libilo o bolí mě nohy. A mám pro vás dárky. Snídaně jsou dobré.mám 32356 kroku možná budu mít i víc." /Gábi/

 


6.10.2021

Téma ozdravného pobytu jsou záchranáři,hasiči,první pomoc apod. a v tomto duchu se nesl dopolední program, kdy děti hledaly v lese obrázky se záchranářskou tématikou a dále s nimi  pracovaly. Byly velmi šikovné, opět pějeme chválu. Odpoledne se nám zhoršilo počasí na "chčijeachčije", jak pravil klasik. Ale my jsme si přesto udělali výlet do centra H.Bečvy, kde místo poznávání místních pamětihodností a obchůdků jsme "čajovali" v hospodě. Většinou promočení jsme se rádi vrátili do teplíčka chaty. Večer jsme hráli hry na hasiče, doktory, záchranáře apod. Večer tak proběhl hladce a věříme, že se soutěžení dětem líbilo.

 

Foto - děti na pokojích,luštění šifry,hasičská hadice ze svršků,první/poslední? pomoc

 

P1130019 P1130020 P1130026 P1130027 P1130036 P1130038 P1130043 P1130042 P1130045 P1130047

I.H.

"Maminko tatínku a Ruby. Dneska  pršelo a pršelo a pak jsme šly do restaurace a pak jsme šly do coopu a koupila jsem sy jedno lýzátko za 3 kč a jinak se mám dobře tak pa mám vás ráda." /Eliška/

"Pro mamku - dnes jsme hledali zdravotní pomůcky a jejich názvy v úterý jsme chodili lese a svačili jsme tam." /Niki/

"Pro mamku - dnes sme hledali zdravotní pomůcky a hasilisme požár a šlisme navílet a běhalisme." /Sabina/

"Ahoj mami dnes jenom pršelo a byly jsme v restauraci.hodně se mi stýská." /Klárka/

 


 

7.10.2021

Dnešní hezký den se děti seznamovaly se zvířátky v lese, řešily hádanky,šifry,testy, vše samozřejmě v lese. Odpoledne proběhl olympijský sedmiboj - družstva se utkala v různých soutěžích jako hod šiškou do plechovek piva (prázdných), přetahování lanem, skoky v pytli atd. Večer jsme si povídali, hodnotili, pěli a stezkoodvahovali. Děti jsou spokojené a to byl náš cíl.

 

Foto - nástup družstev,kolo kolo mlýnský (vlastní aktivita dětí),olympiáda 

P1130049 P1130051 P1130054 P1130056 P1130071 P1130073 P1130081

I.H.

 


 

 


 


 

 

 

14.9.2021

STÍRACÍ TABULKY + pomůcky do VV + ÚKOL PRO RODIČE 

Pro efektivnější práci ve třídě potřebují děti stírací tabulky A4 s fixem (např. na násobky, nebo na psaní y-i) + NÁHRADNÍ FIX. 

Do VV potřebují děti podložku (starý ubrus), vodovky či tempery se štětci (plochý velký + se špičkou), mističky na vodu (jedna je opravdu málo), VOSKOVKY, pastelky, TUŠ + REDISPERO (stačí 2 rozměry).

PROSÍM RODIČE O VYPLNĚNÍ INFORMOVANÉHO SOUHLASU SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) - žáci jej mají v ŽK.


 

6.9.2021 

FOTO DĚTÍ - nabízím foto dětí na památku 3.A za 10 Kč (foto v lavici + skupinka). 

 


 

2.9.2021 

Vyučování od 3.9. - podle rozvrhu (viz záložka "rozvrh" nebo žákovská knížka)

ÚKOL PRO RODIČE - viz záložka "úkoly"

FINANCE - str. 14 ŽK - zde bude zapisován příjem a výdej peněz (1.položka je 13 Kč - zbytek z třídního fondu - použit na nákup papír. ručníků, 2.položka je suma 300 Kč na pracovní sešity (PS).

TĚLESNÁ VÝCHOVA - BUDE PROBÍHAT PŘEVÁŽNĚ VENKU - JE TŘEBA VHODNÉ OBUTÍ A SPORTOVNÍ OBLEČENÍ . V případě deště budeme samozřejmě v tělocvičně /pokud nebudou nějaké protiepidem. obstrukce/. Ve 2. pololetí bude PLAVECKÝ VÝCVIK - POKUD NĚJAKÉ DÍTĚ SE NEMŮŽE ÚČASTNIT PLAVECKÉHO VÝCVIKU, DEJTE VĚDĚT TŘÍDNÍMU UČITELI. 

 


 30.8.2021

Vítám všechny,

kteří sledují web naší školy a stránku 3.A, na níž se dozvíte , co se děje či bude dít ve třídě 3.A. Budu se snažit stránku doplnit i fotkami ze třídy, nebude rozhodně prázdná. Zároveň zde budete mít kontrolu , jaké úkoly jsou zadány (záložka ÚKOLY). Záložka ROZVRH bude aktuální po 1.týdnu rozvrhu.

Info k 1.9. : 2 hod. - děti končí úvodní den v 9,40 (testování ve třídě,přivítání, seznámení, poučení o  bezpečnosti, školní řád), není třeba školní taška, jen přezůvky

Info k pomůckám -děti obdrží sešity , zakoupené školou ve čtvrtek či pátek (učebnice taktéž)

                                 -nutné jsou PRACOVNÍ SEŠITY – žádám o sumu 300 Kč (ČJ,PRV,M1,M2) co nejdříve – 1.9. objednávám pro celou třídu (sleva 15%)

                               -hygienické potřeby zajištěny – za třídní fond 2.A jsem nakoupil papírové ručníky a mýdlo, dezinfekci poskytne škola, toaletní papír – budu vybírat 1ks na žáka

                              - pomůcky do VV,PČ budeme řešit průběžně,zatím stačí základ-vodové barvy nebo tempery, štětce, něco na lavici (starý ubrus…), děti budou mít ve třídě BOX na uložení pomůcek (kufříky nejsou třeba)

OZDRAVNÝ POBYT je ve stádiu zjišťování zájmu , zatím mi odpovědělo 5 rodičů, prosím o zpětnou vazbu


 

S pozdravem

I.Hořčica

 


 

 

    

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 118 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Běla
Zítra má svátek: Slavomír
Pozítří má svátek: Zdeněk

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.