SBĚR PAPÍRU

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Naše škola vyhlašuje soutěž tříd ve sběru starého papíru. Za každý kg papíru získává třída 25 haléřů. Sbírat budeme kdykoliv během roku, navíc budou speciální sběrové dny s přistaveným kontejnerem. Sběr lze předat do třídy třídnímu učiteli nebo přímo p.uč. Hořčicovi, sběrovému „referentovi“.

Napsal uživatel Olga Halamová.

INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ,

KTERÉ NAVŠTĚVUJÍ ŠKOLNÍ KLUB

Od středy 16.9.2020 začíná provoz školního klubu od 14:00 hodin!!!

V čase od 11:40 do 14:00 hod. mohou být děti z prvního stupně zapsány do školní družiny. Budou v oddělení, které povede p. vychovatelka Anička.

Dodatečný zápis do školní družiny bude ve vestibulu školy:

Středa 16.9. – od 8:00 do 9:00 a od 15:00 do 15:30 hod.

Čtvrtek 17.9 – od 7:00 do 8:00 hod.

Poplatek za ŠD je 150,-Kč na měsíc. Děti, které budou navštěvovat ŠD i ŠK, musí platit oba poplatky!

Příměstský tábor ŠK 2020 s fotogalerií

Napsal uživatel Anna Ambrozová.

Školní klub na Základní škole Jugoslávská 23 v Ostravě – Zábřehu pořádá pro děti naší školy každoročně dva příměstské prázdninové tábory.

První o jarních prázdninách, druhý v době prázdnin letních. Nejinak tomu bylo i letos.

Jarní tábor proběhl v době jarních prázdnin od 10. 2. do 14. 2. 2020. Tradičně pro děti naší školy, letos se ho zúčastnilo 14 dětí.  Každé dopoledne jsme začínali v kině LUNA na krásné pohádce. Pak nás čekalo už akčnější odpoledne, střídavě na bazénu, na minigolfu, v HOP JUMPU, v hracím centru ŽIRAFA.

Vše bylo fajn a v tomto čase ještě nikdo netušil, že nás doma uzavře koronavirus v izolaci na dlouhé týdny až do konce školního roku a dokonce nám ohrozí i letní příměstský prázdninový tábor.

Taky to dlouho vypadalo, že se letos konat nebude.

Nakonec to dopadlo dobře a 12 dětí naší základní školy si užilo taky letní příměstský prázdninový tábor 2020.

Od 6. do 10. července – celý první týden letních prázdnin jsme každé ráno od 700hodin vyjížděli do Plesné na koňskou farmu DUHOVÁ VÍLA, s návratem ke škole do 18,00hodin.

Zde na nás čekali jak koníci, tak šikovné koňařky pod vedením majitelky ranče paní Martiny a věnovaly nám celodenní čas. Tento jsme trávili jak každodenní jízdou na jízdárně, taky čištěním a péčí o koníky. A každodenní odpolední výlety na koních v krásném terénu opavských kopečků.

Bylo moc dobře,  bylo fajn!

Děkujeme všem na ranči DUHOVÁ VÍLA za jejich péči, trpělivost, výuku,  i zábavu - nás městských dětí.

Po čase „koronavirovém byl pro nás tento společně prožitý týden v přírodě, mezi dětmi a zvířaty balzámem na duši i na tělo. Mimo jiné jsme si také uvědomili, jak je to krásné – MOCI BÝT SPOLU.

Fotografie najdete ve fotoalbu:

Anička

Pomůcky pro 1.ročník od září 2020

Napsal uživatel Z.Jankesová.

Škola v přírodě

Napsal uživatel Richard Feix.

Informace ke škole v přírodě

Zálohy, které byly zaplaceny jako doplatek za pobyt a dále za výlety a doprovodné akce na škole v přírodě, která se měla uskutečnit v termínu 24. 3. – 7. 4., se vracet zatím nebudou. Dle posledních informací z Odboru životního prostředí Magistrátu města Ostravy bude s největší pravděpodobností umožněno čerpat poskytnutou dotaci z Fondu pro děti ohrožené znečištěným ovzduším (4 500,- Kč na žáka) až do konce tohoto kalendářního roku. Nový termín pro 14 denní školu v přírodě je domluven na 12. – 25. 10. 2020 ve stejném rekr. středisku (Palkovické Hůrky).

Dnes má svátek: Zlata
Zítra má svátek: Andrea