Matematický klokan 2024

Matematický klokan 2024

V pátek 22.3. jsme se zapojili do mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan, která byla vytvořena podle obdobné soutěže. Ta byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. 
Na II. stupni soutěžilo 30 žáků ve dvou kategoriích, nejlepších výsledků dosáhli tito žáci:
Kategorie BENJAMÍN: Karolína U. (7.A), Kryštof V. (6.A) a Karolína H. (7.A)
Kategorie KADET: Vojtěch M. (8.B), Sofie F. a Petr Ř. ( oba 9.A)

Všem účastníkům děkujeme a nejlepším blahopřejeme.

Mgr. V. Miavcová