Soutěž Finanční gramotnost 13. ročník

Soutěž Finanční gramotnost 13. ročník

Každý rok na podzim se žáci od 5. – 9. ročníku účastní školního kola Soutěže Finanční gramotnost.  Soutěž žákům pomáhá orientovat se ve světě financí a dává jim především možnost vyzkoušet si základní principy správy osobních a rodinných financí v modelových situacích vycházejících z reálné praxe. Žáci online co nejrychleji a nejvýstižněji reagují na 15 či 20 otázek (dle kategorie) a poté 3 nejlepší žáci na 1. stupni i na 2. stupni nás budou reprezentovat v lednovém okresním kole jako tým.

Nejúspěšnějšími řešiteli 1. stupně byli Šimon Lyčka, Eliška Pětvalská a Tomáš Sláma (všichni 5.A), na 2. stupni  Tobiáš Baran a Matěj Lonský (9.A) a Martin Švagera (8.A).

Všem jmenovaným gratulujeme k umístění, ostatním řešitelům děkujeme.