ŠvP Rejvíz – Report 5

ŠvP Rejvíz – Report 5

Rejvíz den 7. a 8. 

V neděli na Penzionu Rejvíz probíhala fyzická a hlavně psychická příprava na pondělní polární výpravu na Praděd. Jelikož nasněžilo pár centimetrů (jak zpívá Jarek Nohavica „… a u Muzea čtyři“), musely být strategie útoku na vrchol probrány ze všech stran. Zvolili jsme samozřejmě tu nejlepší a v pondělí v 9h ráno se pár odvážných čtvrťáků, všichni páťáci, šesťáci, sedmáci, osmáci + jeden deváťák navlékli do péřových skafandrů a vyrazili do ukrutného pětistupňového mrazu. Počasí se rozhodlo, že už si s námi dost pohrálo a obdařilo nás občasnými překrásnými výhledy na zmrzlou a zasněženou dubnovou krajinu. I sluníčko sem tam vykouklo. Ale abychom nevyšli ze cviku, pod vrcholem vysílač zahalila tradiční „pradědovská mlha“ a docházeli jsme prakticky po hmatu. Ovšem, jak je vidět z mnoha krásných fotek, oproti loňskému či předloňskému výstupu jsme měli luxusně upravenou cestu, díky mrazu si nikdo nepromočil boty a ztráty se dají označit za přijatelné. Tudíž letošní výpravu hodnotíme jako úplně ze všech nejlepší! Pozitivní dojmy jsme dovršili v Karlově Studánce, kde děti vykoupily místní obchody s lázeňskými oplatkami a jinými dobrotami a spokojeni s krásným dnem jsme dorazili zpět na hotel. 

https://www.rajce.idnes.cz/akcetrida/album/skola-v-prirode-rejviz-15-4-28-4-2024