ŠvP Rejvíz – Report 6

ŠvP Rejvíz – Report 6

Rejvíz den 9. a 10. 

V úterý jsme se probudili do mrazivého slunečného rána a k radosti dětí (a hlavně vyučujících) se rozhodli zrušit výuku uvnitř a raději dostát názvu „Škola v přírodě“. Každá třída vyrazila utužovat zdraví jinam, někteří k Lurdské jeskyni, jiní k Bublavému prameni či jen tak zapisovat přírodní krásy na oční pozadí. Výjimečně vlídné počasí nám přálo i odpoledne, takže se rejvízští zlatokopové věnovali koordinačně náročnému sbírání zlata čajovou lžičkou a „Orientační rychlochůzi“. Tento závod se původně nazýval Orientační běh, bohužel ale kvůli rozbředlému sněhu a blátu nemohl být uskutečněn v okolních lesích a loukách a soutěžící se museli pohybovat pouze v areálu penzionu. Nikomu to ale příliš nevadilo, většina družstev zvládla splnit úkoly na desíti stanovištích, večer jsme si zazpívali, zabubnovali či se výtvarně vyžili a unaveni padli v půl 10 do postelí. 

Středeční ráno vrátilo naše nadšení zpět na zem, a protože sněžopršelo až do večera, nevystrčili jsme nos. Dopoledne jsme se vzdělávali a odpoledne opět hráli hry, koupali se v bazénu, povídali si, tvořili, malovali na spolužáky a věnovali se dalším zábavným činnostem. 

https://www.rajce.idnes.cz/akcetrida/album/skola-v-prirode-rejviz-15-4-28-4-2024