ŠvP Rejvíz – Report 7

ŠvP Rejvíz – Report 7

Rejvíz den 11. a 12. 

Hlásíme, že jaro dorazilo už i do Jeseníků!

A proto jedeme zítra domů… Ale díky krásnému počasí nám ve čtvrtek skvěle vyšly výlety do Faunaparku, na Lesní bar, do Zlatorudných mlýnů a do Jeskyně Na Špičáku. V Lesním baru děti vykoupily zásoby špekáčků navezené na víkend a majitelům tohoto netradičního podniku určitě štědře přispěly na provoz koupí suvenýrů a dárečků. Ve Zlatorudných mlýnech zase malí zlatokopové mohli rýžovat zlato, jak dlouho chtěli a tím pádem se jim dařilo nacházet pěkné kousky. Opravdu si to užily! 

Večer proběhla kvůli počasí dlouho odkládaná, ale dětmi velmi očekávaná Stezka odvahy. Za svitu baterek procházelo všech 8 družstev temným nočním lesem a plnilo strašidelné úkoly. Na závěr po rozluštění šifry  je čekal zasloužený sladký poklad. Všechno proběhlo bez problémů, jen větší děti byly trošku zklamané, že je nikdo nestrašil. Jinak ale všichni vypadali spokojeně. 

Čeká nás poslední večer Školy v přírodě na Rejvízu. Těšíme se na slavnostní vyhlášení vítězů „celotáborové“ soutěže a jako třešnička na dortu diskotéka.

Bylo tady krásně, ani počasí nás nerozhodilo (no, program trochu ano, ale operativně za pochodu jsme jej přehazovali a nikdo o nic nepřišel), učitelé si domů kromě haldy špinavého prádla přivezou pár kil navíc, protože jídlo tady bylo opravdu vynikající. Pár dětí k suvenýrům a dárečkům přidá rýmečku, ale to je jen malá cena za to, co vše jsme tady společně prožili, poznali a kolik nových kamarádství vzniklo. 

Všichni se moc těšíme domů, ale bude se nám stýskat…

Reporty po celou dobu vytvářela Mgr. I. Stašková

https://www.rajce.idnes.cz/akcetrida/album/skola-v-prirode-rejviz-15-4-28-4-2024