Vánoční Vídeň

V úterý 12.12. se žáci naší školy v doprovodu p.uč. Staškové, Dospivové a p. asistentky Kristýnové vydali na poznávací zájezd do vánoční Vídně. V 6 ráno jsme se polospící naskládali do autobusu a po 4 hodinách jízdy jsme stanuli před zámkem Schönbrunn – letní rezidencí Habsburků. Vzhledem k nadílce sněhu v minulých týdnech a oblevě ve dvou dnech předchozích si děti užily i přírodního kluziště v zahradách. Na malých, ale milých, trzích před zámkem jsme se potěšili vánoční atmosférou a autobusem pokračovali do centra Vídně, kde jsme za zajímavého výkladu moc milé paní průvodkyně postupně viděli Hofburg – zimní sídlo Habsburků a sídlo prezidenta, Uměleckohistorické a Přírodovědné muzeum, překrásnou katedrálu Stephansdom i s interiéry, mnoho menších, ale  o nic méně krásných kostelíků (Kapucínský, Augustiniánský), až jsme brzy odpoledne dorazili před Vídeňskou radnici na hlavní vánoční trhy. Tady žáci dostali rozchod, aby si (hlavně ti starší) vyzkoušeli při nákupu občerstvení a suvenýrů pár frází v německém jazyce – a musím podotknout, že někteří se opravdu snažili a šlo jim to! Pravda, většina sklouzla k osvědčené angličtině, ale domluvili se všichni. Poté, co se setmělo a vše kolem se rozsvítilo a rozzářilo nádhernou vánoční atmosférou, byl nejvyšší čas vydat se na zpáteční cestu domů. V autobuse nám paní průvodkyně ještě připravila soutěžní křížovku o drobné ceny.

Výlet to byl sice náročný, ale myslím, že jsme si ho všichni moc hezky užili!,