VELKÁ CENA ZOO 2024

VELKÁ CENA ZOO 2024

„Fauna a flóra Madagaskaru“

Naše škola se zúčastnila dalšího ročníku této již tradiční vědomostní soutěže. Letos se přihlásilo přes 2 000 soutěžících ze 106 škol celého Moravskoslezského kraje, tématem byla fauna a flóra Madagaskaru. Ostrova, který patří mezi nejkrásnější ostrovy na světě, a který oplývá také největší biodiverzitou (druhovou pestrostí).

Soutěžní tým, ve složení Adéla Hofbruckerová, Viktorie Vozňáková, Nela Paličková (z 6. A) a Marie Buryová, Barbora Gříšková (ze 7. A), obsadil krásné 8. místo ze všech 36 ostravských základních škol a při celkovém hodnocení se umístil na 15. bodovaném místě ze 167 týmů víceletých gymnázií a ZŠ. Do finále holky sice nepostoupily, ale i tak si zaslouží poděkování za náročnou přípravu, velké úsilí a houževnatost, se kterou se několik týdnů na soutěž aktivně připravovaly.


Gratulujeme k pěknému umístění a děkujeme vám za reprezentaci školy.


Za PK přírodopisu Mgr. Helena Žídková