Výtvarná soutěž Malovaná písnička

Výtvarná soutěž Malovaná písnička

Letošní 19. ročník krajské výtvarné soutěže Malovaná písnička, kterou již tradičně pořádá DDM v Ostravě – Porubě, byl pro naše žáky úspěšný o to více, že se do soutěže zapojilo 68 základních škol včetně víceletých gymnázií.

Z celkově čtyř nominovaných prací jsme získali dvě cenná ocenění.

Velké gratulace patří Barboře Gříškové ze 7.A třídy, která za nápaditě ztvárněnou  malbu „Orchestrion“ obdržela  3. místo ve čtvrté kategorii. Krásně  překvapila též kolektivní práce třinácti žáků z 3.A třídy grafickým leporelem „Máme rádi zvířata“, jenž  bylo odměněno zvláštní cenou poroty.

Poděkování patří rovněž Marušce Buryové ze 7.A třídy i Marii Chumachenko z 8. A třídy, jejichž práce sice oceněny nebyly, ale měly výbornou výtvarnou úroveň, proto budou vystaveny v naší školní galerii.

Děkuji všem zúčastněným žákům za jejich úsilí a kreativitu a ještě jednou upřímně gratuluji!

Za výtvarnou výchovu Mgr. Danuše Markovová