SOUTĚŽ MLADÝCH ZOOLOGŮ 2023

SOUTĚŽ MLADÝCH ZOOLOGŮ 2023

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava na podzim pravidelně vyhlašuje krajskou Soutěž mladých zoologů. Letošním tématem byly evropské šelmy, jejich anatomie, chování, rozšíření, ohrožení, ochrana.

Tým naší školy se od října pod vedením paní učitelky Žídkové svědomitě připravoval a v polovině listopadu si porovnal své znalosti s týmy celého kraje. Ze 44 týmů ostravských základních škol a víceletých gymnázií obsadili naši žáci krásné dělené 3. místo. V celkovém vyhodnocení všech 196 krajských týmů jsme se umístili na děleném 7. místě. Do finále náš tým sice nepostoupil, ale přesto si zaslouží velké poděkování za příkladnou práci, nasazení a reprezentaci školy.

 

Soutěžní tým tvořili žáci 6. A – Nela PALIČKOVÁ, Adéla HOFBRUCKEROVÁ, Viktorie VOZŇÁKOVÁ, Štěpán HUBÍK a ze 7. A – Barbora GŘÍŠKOVÁ, náhradník Marie BURYOVÁ.

 

Všem žákům našeho týmu „CARNIVORA“ gratulujeme!