ŠvP Rejvíz – Report 3

ŠvP Rejvíz – Report 3

Rejvíz – den třetí a čtvrtý

Středa se nesla kvůli špatnému počasí v duchu indoorových aktivit, ne že bychom byli z cukru, ale potřebovali jsme suché boty a oblečení na čtvrteční celodenní výlety. Takže se hrály hry, hry a zase hry :-)

Ve čtvrtek se jedna skupina (čtvrťáci, sedmáci a osmáci) vydala na průzkum Zlatorudných mlýnů a poté do Jeskyně Na Špičáku. Zlatorudné mlýny otevřeli jen kvůli nám, takže jsme měli dostatek času si vše v klidu prohlédnout: Hornickou osadu, tavicí pec a vodní drtič jsme stihli dokonce za sluníčka, ovšem v  momentě, kdy odvážní zlatokopové strčili pánve do vody, aby si narýžovali ty tuny zlata, které jsou údajné uloženy pod celou oblastí, spustila se taková sněhová bouře, že jsme si připadali úplně jako ti opravdoví drsňáci před několika sty lety.

V Jeskyni Na Špičáku jsme viděli nádherné srdíčkové chodby a dokonce i netopýry, kteří už sice díky teplému počasí v minulých dnech vylétli dobře vyspinkaní po zimě z jeskyně ven, ale včera ráno si to rozmysleli a pár se jich vrátilo do tepla. Paní průvodkyně na nás byla moc hodná a postupně nás potichoučku vodila se na ně podívat. Udělala nám tím velkou radost!

Druhá skupina (páťáci a šesťáci) šla na procházku k Lesnímu baru, kde si dva fajnšmekři i ve sněhánkách opekli špekáčky. Ostatní děti si uvařily čaj, poobědvaly řízky a vyzkoušely kadibudku. Sluníčka jsme si užili pouze z okna autobusu při přejezdu do Faunaparku. Zvířátka asi přes zimu smutnila po lidech, proto naši výpravu uvítala s radostí a vesele na nás reagovala. Jako kulový blesk jsme ještě zvládli proběhnout městem Jeseník, doplnit zásoby a hurá zpátky na hotel. 

Večer jsme šli do kina (=jídelny) a další super den za námi!

https://www.rajce.idnes.cz/akcetrida/album/skola-v-prirode-rejviz-15-4-28-4-2024