skola2

Tisk
PDF

VÝTVARNÝ ÚSPĚCH

Napsal uživatel D.Markovová.

 

"Tajemný svět barev" 

  Takto poeticky znějící výtvarná soutěž úspěšně uzavřela cestu letošního školního roku, který byl plný výtvarných aktivit. A hezké je, že se do nich zapojovalo mnoho žáků II. stupně, ale též třída 4.B, která nás mimo jiné reprezentovala i na mezinárodní výtvarné soutěži Lidická růže.

  Vraťme se nyní k té poslední, celoostravské výtvarné soutěži, do níž ze školního kola postoupilo pět žáků a z toho dva byli oceněni. Tentokráte porota neudělovala konkrétní místa, ale vybrala v každé kategorie nejnápaditější práce. Gratulujeme Kristyně Leerové ze 4.B třídy a Kateřině Palkovské z 6.A třídy, které nás tak skvěle reprezentovaly.

Doufám, že tyto hezké výsledky ve výtvarné výchově budou i nadále dobrou motivací pro všechny, kterým tvorba zpříjemňuje život a dělá radost.

 

 

Tisk
PDF

OZDRAVNÝ POBYT 3.B,4.A,4.B

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

 Zpravodajství z ozdravného pobytu 3.B,4.A,4.B v hotelu Kahan na Horní Bečvě můžete každý den sledovat na webových stránkách 4.A.

Tisk
PDF

FOTBALOVÁ LIGA 3.-5.ročníků

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Na naší škole se odehrála fotbalová liga 3.-5.ročníků. V průběhu dvou týdnů se převážně v hodinách tělesné výchovy odehrálo 15 utkání – systémem každý s každým (kompletní výsledky jsou na nástěnce u vrátnice). První čtyři v tabulce si zahráli o 1.-4.místo.

Malé finále ovládla 3.B, která porazila poměrem 3:0 třídu 5.A

a MISTREM FOTBALOVÉ LIGY 3.-5.ROČNÍKŮ se stala 4.A , která ve finále nejtěsnějším rozdílem 2:1 zvítězila nad 4.B.

FOTBALOVÁ LIGA 3.-5.ročníků :

1. IV.A ,   2. IV.B ,   3. III.B ,   4. V.A ,   5. V.B ,   6. III.A

Tisk
PDF

4.místo v okrese na fotbalovém turnaji

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Dne 10.5.2018 se žáci 3.tříd zúčastnili okresního kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup. Na hřišti ZŠ J.Šoupala v Porubě sice prohráli s domácí ZŠ J.Šoupala  i se ZŠ Klegova, ale v souboji se ZŠ Datyňská uspěli. Pro rok 2017/18 patří naší škole   4.místo v okrese Ostrava ! Gratulujeme !

Naší školu reprezentovali : David Mikunda, Jiří Stark, Jakub Hubík, Dominik Šťastný , Adam Hrdlička ze 3.A a Martin Pilch, Dominik Kalous a Veronika Vašutová ze 3.B.

P1130698 P1130700

Tisk
PDF

Oslavy Dne Země

Napsal uživatel Helena Žídková.

Den Země je věnovaný Zemi a každoročně se koná 22. dubna. V dnešním pojetí jde spíše o ekologicky motivovaný svátek, ale původně měl oslavovat hlavně příchod jara v období jarní rovnodennosti. V rámci pátečních oslav DNE ZEMĚ si proto učitelé naší školy pro žáky připravili program, kterým chtěli navázat také na toto starší pojetí svátku.

Žáci vyšších ročníků pozorovali probouzející se jarní přírodu v Chráněné krajinné oblasti Poodří a lužní les v okolí slepého ramene Odry v přírodní rezervaci Rezávka. Šesťáci poznávali okolí školy a následně ho porovnávali s různorodostí života na celé naší planetě. Sedmáci pro změnu navštívili haldu Emu, na níž prozkoumávali negativní vliv těžby uhlí na krajinu. Část deváťáků se seznámila s principem fungování jaderné elektrárny, s významem „čisté energie“ pro budoucí generace i s riziky, která tato atomová energie přírodě přináší.

Program letošních oslav Dne Země byl opravdu velice pestrý a díky krásnému počasí také vydařený!

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 162 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Ema
Zítra má svátek: Dušan
Pozítří má svátek: Darja

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.